Як впроваджувати зміни в медзакладах: 8 порад для керівників

Як впроваджувати зміни в медзакладах: 8 порад для керівників

24 Січень 2020

Пригадайте, скільки разів ви намагалися змінити графік роботи, привчити працівників вчасно приходити на роботу, замість «живої черги» впровадити реєстрацію тощо? 

 

Американський гуру менеджмента і лідерства Джон Коттер радить такий алгоритм впровадження організаційних змін: 

 

  1. Створіть відчуття необхідності термінових дій. Зазвичай тільки керівник відчуває необхідність щось робити, а підлеглі вважають, що всі зміни – це зайве. Створити відчуття можна багатьма шляхами: дати можливість побачити іншу медицину (стажування), залучити невдоволеного клієнта до розмови про якість послуг, вивезти всіх до сусідньої громади, де ЦПМСД працює по-іншому. Обговоріть з підлеглими кожен такий досвід, допоможіть зробити висновки. 

 

  1. Створіть команду реформаторів-лідерів. Шукайте спільників-однодумців, насамперед у своєму колективі. Залучайте «просунутих» лікарів, медсестер, які прагнуть змін. Знайдіть в адміністрації людей, які бажають допомогти змінам. Залучайте команду до спільного аналізу проблеми та планування. 

 

  1. Виберіть правильне бачення. Проведіть з командою обговорення на тему «Як має бути» або «Як воно буде, коли ми змінимо все, що потрібно», створіть привабливу картину для поширення в колективі. 

 

  1. Доносьте бачення – зацікавте людей. Доступною мовою покажіть людям, як буде, коли зміни настануть. Поєднуйте раціональні аргументи та розрахунки з наочними матеріалами та рисунками (наприклад, нова будівля амбулаторії та облаштування кабінетів). Проводьте зустрічі з усіма зацікавленими сторонами (лікарі, медсестри, адміністративний персонал, пацієнти, керівництво громади). 

 

  1. Створіть умови для широкої участі співробітників у перетвореннях. Дайте можливість кожному, хто зацікавився, докластись до змін: проводьте обговорення та мозкові штурми, запропонуйте пілотні проекти. 

 

  1. Прагніть швидких перемог. Продумайте на етапі планування, де в процесі впровадження змін ви можете отримати наочні результати. Наприклад, пацієнти дадуть позитивні відгуки про послуги, або зросте відсоток вакцинації, або буде зроблено ремонт. Поширюйте інформацію про ці позитивні зміни. Пам’ятайте: більшість ваших співробітників чекають не аргументів на користь змін, а перших наочних результатів. 

 

  1. Не зупиняйтесь. Перші перемоги та купа інших проблем зазвичай відволікають увагу керівника від поточного проекту змін. На цьому етапі все ще можливе повернення назад, тому не зупиняйтесь. Створіть механізми контролю, що не потребують вашої щоденної уваги, але дозволяють вам «тримати руку на пульсі». Запровадьте індикатори, звіт за якими вимагайте, наприклад, щомісяця, з яких видно, чи рухається організація в бажаному напрямі. Започаткуйте регулярні зустрічі робочої команди. 

 

  1. Змусьте зміни прижитись. Пам’ятайте: успішна зміна – це нова звичка («Як ми могли раніше працювати по-іншому?»), тому підтримуйте нові звички, доводьте їх до автоматизму.

 

 

Джерело

Поділитися
Tweet
Follow us