В Золочівській ЦПМСД запрацювала власна лабораторія

В Золочівській ЦПМСД запрацювала власна лабораторія

6 Листопад 2020

В Золочівському центрі первинної медичної допомоги запрацювала власна лабораторія. Це стало можливим завдяки перемозі в конкурсі мінігрантів “Ефективна первинна медицина в громаді”.
 
Вона оснащена автоматичним біохімічним та гематологічним аналізатори крові: один вимірює рівень холестерину, другий виконує гематологічне дослідження крові з визначенням лейкоцитарної формули за 20 параметрами. Час очікування результатів аналізів – 5 хвилин.
 
За словами головної лікарки, нове обладнання забезпечить вчасну, якісну і точну діагностику для консультативного та оперативного лікування пацієнтів.
 
“Це крок вперед для нашої лікарні, адже раніше такого обладнання у нас не було, наш лаборант тричі на тиждень проводив забір аналізів, а потім ми передавали їх для дослідження в Харківську приватну лабораторію. Це було не дуже зручно, втрачався час на визначення типу захворювання та призначення лікування, – каже Марина Тесленко. – І якби не конкурс мінігрантів проєкту “Ефективна первинна медицина в громаді”, то невідомо, коли б у закладі з’явилося таке обладнання».
 
 
Нова апаратура дозволить на ранніх стадіях виявити різні види анемій, захворювання крові, бактеріальні та вірусні інфекції, гострі та хронічні хвороби серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту та інші. Щодня обстеження можуть проходити від 20 до 30 пацієнтів.
 
Послуги з проведення лабораторних досліджень центр первинної медичної допомоги надає безкоштовно за направленням сімейного лікаря.
 
Цифри та факти
 
КНП «ЦПМСД Золочівської селищної ради» Марини Тесленко, наразі центр обслуговує понад 21 тис. дорослих і майже 4 000 дітей Золочівської ОТГ з 69 населених пунктів.
 
До структури Центру входить 10 амбулаторій загальної практики та 16 фельдшерських пунктів, в яких працює 23 лікаря та 46 медичних сестер. 
 
Команда медзакладу одною з перших долучилася до проєкту “Ефективна первинна медицина в громаді”, де пройшла системне навчання, отримала консультативну підтримку та підготувала проєкт, за допомогою якого і придбали багатофункціональне діагностичне обладнання.