В Оскільску амбулаторію придбали сучасне діагностичне обладнання

В Оскільску амбулаторію придбали сучасне діагностичне обладнання

21 Жовтень 2020

У вівторок, 20 жовтня, в Студенокському відділенні загальної практики сімейної медицини Оскільскої амбулаторії ПМСД відкрили п’ятий з 13 проєктів-переможців конкурсу мінігрантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Привітала громаду з успішним впровадженням ініціативи депутатка Харківської обласної ради Людмила Немикіна.

 

В рамках проєкту медзаклад укомплектували сучасним діагностичним обладнанням. Серед них, гематологічний аналізатор, який дозволяє робити розгорнутий аналіз крові, а також, біохімічний аналізатор, що вимірює рівень холестерину, печінкові проби та дозволяє виявити ризики виникнення тромбів. Головна лікарка КНП “Оскільска амбулаторія ПМСД” Світлана Сумець, говорить – про таке обладнання раніше і не мріяли.

 

«Нова апаратура дозволяє за декілька хвилин отримувати розгорнутий аналіз, раніше заради цього потрібно було їхати до центральної районної лікарні  чи взагалі до обласного центру”, – каже головна лікарка. – Це було дуже незручно для людей, також втрачався час для вчасного виявлення певних захворювань. Відтепер мешканці 9 сіл нашої громади будуть отримувати кваліфіковані медичні послуги на території, де вони проживають»Людмила Немикіна, вітаючи громаду з успішною реалізацією проєкту, наголосила, що нове медичне обладнання дасть можливість на ранніх стадіях захворювання встановлювати діагноз, що сприятиме підвищенню якості життя населення.

 

“Жителі регіону мають отримувати якісні медичні послуги як в місті, так і у найвіддаленіших куточках Харківщини. Завдяки вчасній, якісній діагностиці більшість хвороб можна буде виявити ще на ранніх стадіях, що значно підвищить ефективність лікування”, – зазначила Людмила Немикіна.

 

Другий етап конкурсу мінігрантів на розвиток первинної медичної допомоги проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» тривав з 10 квітня по 22 травня 2020 року. На конкурс медичних грантів було подано 51 заявку, 13 з них перемогли. Загальна сума на підтримку цих проєктів складає 3,3 млн грн.