У Люботинському ЦПМСД можна  швидко зробити аналізи

У Люботинському ЦПМСД можна швидко зробити аналізи

10 Листопад 2020

У Люботинському міському центрі первинної медичної допомоги почали працювати біохімічний та гематологічний аналізатори, які дозволяють за лічені хвилини зробити загальний чи розгорнутий аналіз крові.
 
Відтепер всі охочі у будь-який день з 8.00 до 11.00 можуть пройти обстеження безкоштовно. Єдина умова – направлення від сімейного лікаря, з яким укладена декларація.
 
Наразі КНП «ЦПМСД Люботинської міської ради» обслуговує понад 20 тис. дорослих і майже 4 000 дітей Люботинської громади. До структури Центру входить 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, в яких працює 13 лікарів та 17 медичних сестер.
 
“Загальний та біохімічний аналіз крові є одним із широко застосовуваних лабораторних досліджень. Вони допомагають поставити діагноз, призначити і скоригувати лікування, а також визначити стадію захворювання. Раніше нам доводилося скеровувати людей у міську лікарню (вторинного рівня) або у приватні лабораторії. Це було незручно для наших пацієнтів, їм доводилося вистоювати довгі черги, щоб пройти дослідження, – каже Інна Євдокимова, заступниця директора ЦПМСД.
Мати в оснащенні лабораторії сучасні прилади – мрія лікарів кожної ЦПМСД. Для фахівців нашого центру, завдяки перемозі в конкурсі мінігрантів проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» – ця мрія стала реальністю”
 
За словами заступниці директора, щоденно лабораторне обстеження проходять до 30 пацієнтів. Час очікування результатів аналізів – 5 хвилин.
 

“Загальний та біохімічний аналіз крові є одним із широко застосовуваних лабораторних досліджень. Вони допомагають поставити діагноз, призначити і скоригувати лікування, а також визначити стадію захворювання. Раніше нам доводилося скеровувати людей у міську лікарню (вторинного рівня) або у приватні лабораторії. Це було незручно для наших пацієнтів, їм доводилося вистоювати довгі черги, щоб пройти дослідження, – каже Інна Євдокимова, заступниця директора ЦПМСД. – Мати в оснащенні лабораторії сучасні прилади – мрія лікарів кожної ЦПМСД. Для фахівців нашого центру, завдяки перемозі в конкурсі мінігрантів проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» – ця мрія стала реальністю”
 
За словами заступниці директора, щоденно лабораторне обстеження проходять до 30 пацієнтів. Час очікування результатів аналізів – 5 хвилин.
 

“Аналізатор крові за лічені хвилини на дисплей виводить показники холестерину, тригліцеридів, глюкози…, – зазначила Інна Євдокимова. –
Завдяки вчасній, якісній діагностиці більшість хвороб можна буде виявити ще на ранніх стадіях, що значно підвищить ефективність лікування жителів громади”
 
Крім того, в найближчий час в ЦПМСД планують проводити клінічні аналізи крові в віддалених населених пунктах громади. В кожну з чотирьох амбулаторій в визначений день буде приїжджати фахівець з аналізатором, який буде проводити дослідження прямо на місці, що дозволить максимально наблизити медичні послуги до пацієнтів.