У Новій Водолазі за грантові кошти придбали сучасне медичне обладнання

У Новій Водолазі за грантові кошти придбали сучасне медичне обладнання

23 Листопад 2019

Первинна медицина на території Нововодолазької ОТГ стає ще доступнішою і більш якісною, особливо до мешканців віддалених від центру громади сільських територій.

 

Це стало можливим в тому числі завдяки грантовим коштам проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Про це під час моніторингу реалізації міні-грантів повідомила директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Нововодолазької селищної ради Людмила Мороз.

Директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Нововодолазької селищної ради Людмила Мороз показує аналізатор крові.

 

«Центр обслуговує понад 16 тис. мешканців громади. Але матеріально-технічне забезпечення 3 амбулаторій та 5 фельдшерських пунктів потребувало оновлення, – каже лікарка.- Завдяки грантовим коштам ми придбали 3 ваги медичні з ростоміром, 5 експрес-аналізаторів для виявлення глюкози та холестерину, аналізатори сечі і крові, портативний індикатор внутрішньоочного тиску. Це дає можливість пацієнтам проходити обстеження на місці та оперативно отримувати результати, не звертаючись до приватних лабораторій чи медичних закладів вторинної ланки»

 

За словами Людмили Мороз, протягом дня в центрі проводять 25 -30 аналізів крові та до 20 аналізів сечі,які привозять з віддалених територій громади.

 

Портативний індикатор внутрішньоочного тиску.

 

«Завдяки вчасній, якісній діагностиці більшість хвороб можна буде виявити ще на ранніх стадіях, що значно підвищить ефективність лікування мешканців громади», – підкреслила лікарка.

 

Конкурс міні-грантів проєкту “Ефективна первинна медицина в громаді” проходив з 28 березня по 12 травня 2019 року. Він проводився для центрів первинної медичної допомоги та органів місцевого самоврядування Харківської області. Сумма одного гранту складала –  до 300 тис грн. Загальна сума на підтримку проектів склала майже 3 мільйона гривень. 

 

Проекти мали готуватися за такими напрямками, як впровадження стратегічних планів розвитку, зміцнення кадрового потенціалу, придбання медичного обладнання, впровадження інновацій в системі надання медичних послуг. 

 

Перш ніж подати проєкт на міні-грант керівники ЦПМСД проходили обов’язкове навчання на тематичних тренінгах в Ресурсному центрі. 

 

З 54 проектів, поданих на конкурс, конкурсна комісія відібрала 12 і сьогодні 10 з них вже успішно реалізовані.