Поради лікарям: як підготуватися до відпустки

Поради лікарям: як підготуватися до відпустки

13 Червень 2020

Літо – пора відпусток. Лікареві первинки перш, ніж спокійно насолоджувався відпочинком, варто подбати про пацієнтів, які потребують постійної уваги або прийому “Доступних ліків”. Як саме?

 

НЗСУ пропонує кілька порад.

 

 Плануючи відпустку, зробіть “інвентаризацію” пацієнтів, які мають встановлений діагноз, пов’язаний з серцево-судинними захворюваннями, ревматичними хворобами або бронхіальну астму, цукровий діабет ІІ типу.

 

 Проаналізуйте дату останнього створеного електронного рецепта таким пацієнтам та тривалість призначеного курсу лікування. Запросіть на прийом пацієнтів, у яких закінчуються лікарські засоби, які вони отримали за попереднім електронним рецептом на “Доступні ліки”.

 

 Також існує можливість виписати електронний рецепт дистанційно (телефоном), без особистого прийому пацієнта в медичному закладі. Це актуально в час пандемії. Або якщо пацієнт нещодавно звертався до лікаря за медичною допомогою.

 

 Або, заздалегідь плануючи відпустку, випишіть відразу пацієнтові лікарські засоби в кількості, передбаченій для тримісячного курсу лікування, враховуючи норми відпуску. Дозвіл на тримісячний курс лікування зафіксовано у Правилах виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених наказом МОЗ №360.

 

 Щодо електронного направлення до вузьких спеціалістів, на діагностику, візуалізацію тощо, то його може створити для пацієнта не лише лікар, який надає первинну медичну допомогу, і про вибір якого пацієнтом подана відповідна декларація, а й інший лікуючий лікар пацієнта, який приймає рішення про таке направлення.