Понад  500 мешканців Шевченківського району пройшли обстеження на ярмарку здоров’я

Понад 500 мешканців Шевченківського району пройшли обстеження на ярмарку здоров’я

29 Січень 2020

25 січня в смт. Шевченково пройшов четвертий Ярмарок здоров’я в рамках проекту “Ефективна первинна медицина в громаді”.

Протягом заходу понад 500 дорослих та дітей Шевченківського району мали можливість поспілкуватися із сімейними лікарями, проконсультуватися з онкологом-мамологом, офтальмологом, кардіологом, здати аналіз на визначення рівня цукру в крові та отримати важливу інформацію про стан свого здоров’я.Також на ярмарку працювали різноманітні інформативно-інтерактивні діагностичні локації, зокрема зони раннього дитячого розвитку, отримання навичок невідкладної допомоги тощо.


“Ярмарок здоров’я – це захід, спрямований на максимальне привернення уваги населення до стану свого здоров’я, – зазначила організаторка заходу, виконавча директорка «Українсько-Німецької Медичної Асоціації» Христина Чайка. – Ми хочемо, аби люди в громадах навчилися піклуватися про себе, займатися профілактикою свого здоров’я та не допускали серйозних захворювань».


Під час огляду медики виявили у 10 дітей – короткозорість, у п’яти – початкову стадію глаукоми, у 19 жінок – мастопатію, у п’ятнадцяти -кісту, у чотирьох – фиброаденому, у сімнадцяти людей – діагностували катаракту.


«Сподіваюсь, що після такого заходу люди не тільки почнуть краще ставитися до власного здоров’я, а й покращиться комунікація між лікарями і мешканцями нашого району», – наголосив головний лікар центру первинної медичної допомоги № Шевченківського району Юрій Костюченко.

Всього в рамках проєкту заплановано 15 ярмарків здоров’я. Перший Ярмарок пройшов в смт. Пісочин 18 серпня 2019 року, другий – 12 жовтня 2019 у смт Золочів, третій – 15 грудня у смт Солоницівка. На заходах свій стан здоров’я перевірили понад 2000 відвідувачів.