"Необхідна практика на рівні рефлексів" — педіатр Пеньков про навчання в умовах карантину

“Необхідна практика на рівні рефлексів” — педіатр Пеньков про навчання в умовах карантину

2 Вересень 2020

За відсутності культури дотримання протиепідемічних правил поведінки відкриття шкіл для учнів різного віку може призвести до значного збільшення захворюваності на COVID-19.


Про це в ефірі програми “Тема дня” на Суспільному сказав лікар-педіатр, кандидат медичних наук і президент громадської організації “Східно-українська академія педіатрії” Андрій Пеньков.


“Дорослі собі щось думають, розмічають зони в школах. Але ж діти за 6 місяців пандемії, виходячи на вулицю, на жаль, не бачили правильної поведінки дорослих. А тепер ми вимагатимемо від дітей цього в школах. Я впевнений, що це нереально, якщо діти не навчені. Необхідна практика для того, щоб виконувати на рівні рефлексу все, що потрібно. Як діти будуть розуміти коли використовувати дезінфектори? Хто буде регулювати з якою частотою змінювати маски? Хто буде контролювати, щоб діти не чіпали себе за обличчя? На мою думку, медійна та організаційну компанії зі зміни моделі поведінки провалені”, — говорить Пеньков.

 

 

На його думку, покласти ці обов’язки на вчителів неможливо.


“Вчитель один на 30 дітей. Покласти на вчителя одразу таку відповідальність… я впевнений, що є просунуті вчителі, а є й ті хто самі не розуміють, що відбувається. За рекомендаціями (МОЗ та МОН – ред.) в класі можна перебувати без масок. Ми з вами покладаємося на науку, на епідеміологію. Навіть якщо в класі знаходитися в масках, то тривале перебування в обмеженому просторі вас не захистить на 100%. Тобто рекомендації видані міністерствами правильні, але реалізувати їх важко”, — переконаний лікар.


На його думку, в школах фактично немає можливості зупинити розповсюдження коронавірусу. У випадку виявлення хворого у школі, мало відправити на карантин клас, необхідно спостерігати за сім’ями дітей, адже виділення вірусу, здебільшого, починається за 12 годин до появи симптомів.


“Якщо дивитися на це з точки зору епідеміології — це безумство і виходу немає. Проте якщо ми виявляємо, тестуємо, відслідковуємо, виявляємо хто носій, залишаємо їх вдома, усіх контактних спостерігаємо. Тобто якщо весь епідеміологічний ланцюжок ми відслідковуємо і ізолюємо, тоді ми досягаємо зниження захворюваності. Це можливо, але якими ресурсами! Це величезні ресурси. В наших умовах це неможливо”, — констатує лікар-педіатр.


Владі потрібно бути готовою до того, що відкриття шкіл призведе до росту захворюваності.


“Діти до 10 років набагато менше передають вірус. Старше 10 років — розповсюдження вірусу відбувається так само як у дорослих. Це можна було б використовувати, будуючи стратегії навчання в школах. На мою суб’єктивну думку, оскільки діти молодшої школи майже не розповсюджують вірус, у них один вчитель, то вони можуть займатися в школі. А старші класи могли б продовжити навчання онлайн”, — говорить лікар.

Поділитися
Tweet
Follow us