На Харківщині реалізували ще два проєкти конкурсу мінігрантів «Ефективна первинна медицина в громаді»

На Харківщині реалізували ще два проєкти конкурсу мінігрантів «Ефективна первинна медицина в громаді»

17 Жовтень 2020

16 та 17 жовтня в Дворічанському центрі первинної медичної допомоги та Кіндрашівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини Куп’янського району презентували ще два проєкти – переможці другого етапу конкурсу мінігрантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». 

 

Відповідні сертифікати виконавцям проєктів вручила начальниця управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Харківської облради Олена Кулик.

 

 

На грантові кошти для лабораторії Дворічанського центру первинної медичної допомоги придбали сучасні гематологічний та біохімічний аналізатори. Нове обладання дозволить фахівцям отримувати результати аналізів за п’ять хвилин.

 

“Відтепер жителі нашого району можуть в одному місці зробити найважливіший перелік лабораторних досліджень та в стислі строки отримати розгорнуті та інформативні результати”, – каже директорка центру Юлія Грінаковська.

 

Передбачається можливість збору біоматеріалів у віддалених населених пунктах району з організацією доставки до централізованої лабораторії Центру. Результати дослідження будуть передаватися через Інтернет. Це дозволить мешканцям сільської місцевості не долати значну відстань та витрачати значний час для проведення аналізів.

 

Медичним обладнанням оснастили і  відокремлений підрозділ Куп’янського центру первинної медичної допомоги – Кіндрашівську амбулаторію загальної практики сімейної медицина. В рамках проєкту “Турбота про здоров’я людей – турбота про майбутнє села ” в медзаклад придбали апарат для УВЧ терапії, електрокардіограф та тубус-кварц для лікувальних та лікувально-профілактичних процедур.

 

Відтепер понад 1600 дорослих та дітей громади можуть отримувати якісні та ефективні фізіотерапевтичні процедури, а лікар  – своєчасно діагностувати хвороби серцево-судинних захворювань та призначати ефективне лікування.

 

 

“Зараз, коли в кожній громаді має бути сімейна медицина, жителі повинні отримувати якісне медичне обслуговування. Нова апаратура дозволить значно розширити перелік медичних послуг і дасть можливість проводити повноцінну діагностику пацієнтів”, – зазначив Віктор Ляшенко, головний лікар КНП “Куп’янський центр первинної медичної допомоги”. 

 

Також завдяки участі в конкурсі в амбулаторії створили більш комфортні умови для пацієнтів та працівників в медзакладі – старі дерев’яні вікна змінили на енергоефективні.

 

Другий етап конкурсу мінігрантів на розвиток первинної медичної допомоги проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» тривав з 10 квітня по 22 травня 2020 року. На конкурс медичних грантів було подано 51 заявку, 13 з них перемогли. Загальна сума на підтримку цих проєктів складає 3,3 млн грн.