13 Листопад 2020
Міністерство охорони здоров’я України ухвалило оновлений протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зміни викладені у наказі МОЗ України від 11.11.2020 під номером 2583.
Одним з нововведень, що містяться в новій редакції стало обов’язкове ведення моніторингу результатів лікування від COVID-19. Тепер кожний пацієнт, що отримував лікування від цього захворювання має заповняти спеціальну Індивідуальну реєстраційну картку, зразок якої міститься у додатку до Порядку призначення та застосування лікарських засобів для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
Розділено призначення ліків доросли та дітям, тепер кожна з цих груп має власні рекомендації щодо призначення:
Крім того, до протоколу внесли необхідність призначення плазми крові людей, яка містить нейтралізуючі антитіла класу IgG проти SARS-CoV-2 у високих титрах у перші 72 години після появи перших клінічних ознак та симптомів захворювання.
Плазму реконвалесцентну (плазму людей, що перехворіли на COVID-19) нині дозволяється використовувати для раннього специфічного лікування лише хворих з лабораторно підтвердженим SARS-CoV-2 та тяжким або критичним перебігом захворювання або прогностичними факторами прогресування до тяжкого або критичного стану.
В проткол також додали фактори визначення тяжкості стану пацієнтів з коронавірусною хворобою. Розширили і список протипоказань до терапії плазмою. Цей метод не можна застосовувати у людей, що хворіють на коронавірус більше двох тижнів, у пацієнтів з алергією на кров або продукти плазми та при встановленному дефіциті IgA. Крім того, протипоказанням до застосування плазми є клінічні стани, за яких надходження додаткового внутрішньосудинного об’єму може бути шкідливим для пацієнта (наприклад активно декомпенсована застійна серцева недостатність).