Бугаївську амбулаторію оснастили найсучаснішим діагностичним обладнанням

Бугаївську амбулаторію оснастили найсучаснішим діагностичним обладнанням

5 Листопад 2020

Cільська медицина дедалі стає доступнішою. В цьому вже встигли переконатися і мешканці села Бугаївка Куньєвської ОТГ Ізюмського району.
 
Завдяки перемозі в конкурсі «Ефективна первинна медицина в громаді» Світлани Ровчак, керівниці приватної медичної практики, в сільській амбулаторії з’явилося багатофункціональне медичне обладнання, яке дозволяє за лічені хвилини проводити аналізи крові та сечі, а також достовірно і вчасно діагностувати захворювання на ранніх стадіях.
 
Бугаївка – невелике село, розташоване в 50 км від міста Ізюм (відстань від Харкова – 120 км). В селі мешкають понад 1400 людей, 235 з них – діти. У 2018 році в міській ЦПМСД, до складу якого входила Бугаївська амбулатория, відбулося скорочення штату. Тож жителі села залишилися без медичної допомоги, а лікарі – без роботи. Ситуація ускладнилася ще й тим, що рейсовий автобус ходить до села лише 3 рази на тиждень, а взимку – ще рідше.
 
Щоб односельці не їздили за медичною допомогою за 50 км, в квітні 2019 року Світлана Ровчак за підтримки керівника ТОВ «СК Восток» Андрія Яковлевича Ровчака та Бугаївської сільської ради відкрила приватну медичну практику і залучила медиків, які залишилися без роботи.
 
Наразі в амбулаторії працює сімейний лікар, три медичні сестри, лікар-стоматолог і адміністратор, які обслуговують не тільки мешканців Бугаївки, а і сусідніх сіл – Сухий Яр, Розсохувате, Калинове, Підвисоке, Боголюбівка.
 
 
 
Щодня амбулаторію відвідує від 10 до 20 пацієнтів. Також працює денний стаціонар на 3 ліжка, де проходять лікування люди з терапевтичними, неврологічними та ендокринними захворюваннями.
 
За словами Світлани, лабораторне обладнання, яким користувалися фахівці, було застарілим і не дозволяло забезпечувати належну якість обстеження.
 
Аби людям не доводилося долати чималий шлях, щоб здати аналізи, а також витрачати час та кошти, у квітні цього року Світлана разом з однодумцями подала заявку на конкурс мінігрантів “Ефективна первинна медицина в громаді” і стала єдиним ФОПом, який отримав перемогу в конкурсі.
 
«Раніше лаборанти годинами були прикуті до мікроскопу і визначали показники крові лише ручним методом. На один аналіз йшло приблизно 30 хвилин, а зараз за 15–20 хвилин автомат робить близько тридцяти аналізів самостійно, – каже Світлана. – Щоб отримати результат, достатньо піднести пробу до пробовідбірника. За пару хвилин апарат видає всі показники. Система робить це автоматично, без будь-якого втручання в підрахунок»
 
З середини вересня в медзакладі вже зробили 144 аналізи крові та 87 аналізів сечі.
 
«Розгорнутий аналіз дозволяє своєчасно попередити та пролікувати багато захворювань на ранньому етапі. І фахівці, і люди задоволені, бо відтепер можуть отримувати якісні медичні послуги у своїй лікарні», – зазначає Світлана Ровчак.
 
Дослідження в Бугаївській амбулаторії роблять безкоштовно. Але обов’язкова умова – підписана декларація з лікарем.
 
Забір аналізів проводиться щоденно з 8.00 до 10.00.