Як молода Кіндрашівська громада розбудовуює якісну медицину

Як молода Кіндрашівська громада розбудовуює якісну медицину

3 Червень 2020

Здоров’я громади понад усе. Саме такі першочергові завдання поставила перед собою ще зовсім юна, але дуже амбіційна Кіндрашівська ОТГ-  одна із переможців  конкурсу мінігрантів «Ефективна первинна медицина в громаді».  

Кіндрашівська об’єднана територіальна громада утворилася у вересні 2019 року, включає сім сільських рад. Медичне забезпечення місцевих мешканців здійснює Куп’янський центр первинної медичної допомоги, структура якого складається з 23 амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

В селі Кіндрашівка це амбулаторія загальної практики сімейної медицини, де і буде втілюватись проєкт-переможець «Турбота про здоров’я людей – турбота про майбутнє села»

У селі Кіндрашівка мешкає 1629 жителів, з них 264 діти. Медичне обслуговування місцевих жителів забезпечує амбулаторія загальної практики сімейної медицині, яка працює в селі з 2003 року (раніше фельдшерсько – акушерський пункт, який працював у селі з 1976 року).

В амбулаторії працюють лікар, він же завідуючий, дві сімейні медсестри, молодша медсестра та шофер.

«Зараз, коли в кожній громаді має бути  сімейна медицина, жителі повинні отримувати якісне медичне обслуговування, – каже заступниця голови ОТГ Ірина Никитченко.- На ремонти та придбання медичних апаратів вже давно не виділялися кошти, це призвело до занепаду, як самого приміщення так і для надання первинної допомоги»

Амбулаторією здійснюється 25 відвідувань в день. Обслуговуються виклики до хворих, активи, патронажі. Проводиться робота по профілактиці та ранньому виявленню захворювань серед населення, особлива увага приділяється ранньому виявленню туберкульозу, онко захворювань, гіпертонічної хвороби, цукрового діабету.

На даний час гостро стоїть проблема ремонту приміщення – заміна вікон на енергозберігаючі та придбання необхідного медичного обладнання – апарата УВЧ та переносного електрокардіографа.

«Без необхідного устаткування неможливо провести повноцінну діагностику здоров’я пацієнтів, – розповідає Ірина Никитченко.- Тож постала необхідність у придбанні медичного обладнання – переносного електрокардіографа та УВЧ. Також важливим питанням є питання комфортних умов перебування у закладі пацієнтів та працівників. Необхідно замінити старі дерев’яні вікна на енергозберігаючі»

Також, за її словами, в цьому році планується поточний ремонт кабінетів, за рахунок спонсорських коштів підприємців.

«Ми дужі раді, що нам вдалося перемогти у конкурсі «Ефективна первинна медицина в громаді». Наразі ми укладаємо договір із Харківською обласною та почнемо реалізацію Проєкту.