Відкрито реєстрацію на тренінг для лікарів, які планують відкрити ФОП у Харківській області

Відкрито реєстрацію на тренінг для лікарів, які планують відкрити ФОП у Харківській області

14 Лютий 2020

Почалася реєстрація на тренінг «Успішний лікар приватної практики» для  сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів, які ведуть або планують надавати медичні послуги у статусі ФОП  на території Харківської області.

В 2019 році Всесвітня організація охорони здоров’я внесла до списку глобальних загроз людству відмову від вакцинації. Адже вакцинація є найефективнішим способом захисту від смертельно небезпечних хвороб.

 

Сімейні лікарі, терапевти та педіатри повинні інформувати батьків дітей та дорослих стосовно вакцинації. А менеджмент закладів має сприяти комфортним умовам для її проведення.

 

НЗСУ пропонує  кілька порад для керівників та медичного персоналу ПМД, як підвищити якість надання медичних послуг у контексті вакцинації.

 

 1. Довіра до лікаря зумовлює наслідування пацієнтом його дій

Пацієнт, обравши свого лікаря, впевнений в його компетентності з питань вакцинації. Тому дуже важливо лікарю бути прикладом для своїх пацієнтів, проводячи вакцинацію собі та своїй родині.

 

 1. Пацієнт має свідомо приймати рішення

Медичний працівник не вирішує за пацієнта, що є для нього безумовним благом. Натомість – аргументовано роз’яснює та надає всю необхідну інформацію, щоб пацієнт перед тим, як зробити вибір, знав про наслідки своєї згоди чи відмови від певної дії.

 

 1. Надавайте інформацію – не для проформи, а дійсно корисну

– покажіть національний Календар профілактичних щеплень;

– поясніть батькам різницю між вакцинами від поліомієліту ОПВ та ІПВ;

– розкажіть про шляхи передачі, наслідки та ризики смертельно небезпечних інфекційних хвороб;

– поясніть, що таке колективний імунітет;

– розкажіть про можливі реакції після проведення вакцинації;

– знайомте не тільки з вакцинами згідно національного календаря, а й з іншими рекомендованими.

   

 1. Знайдіть час та спосіб поговорити про вакцинацію

Під час поточного прийому важко виділити час для консультації батьків стосовно щеплень. Тому:

– організуйте в лікарні або окрему годину, коли на прийом до свого лікаря записують виключно на консультацію, або інформаційні профілактичні (цікаві!) заходи для різних цільових аудиторій;

– використовуйте соцмережі: сторінка закладу, канали у месенджерах та ін;

– подбайте про роздатковий ілюстративний матеріал, наочну інформацію у закладі.

   

 1. Вакцинація дорослих

Вакцинація не закінчується в дитячому віці, тому кожних 10 років потрібно робити ревакцинацію від дифтерії та правця. Дивіться під час кожного візиту пацієнта інформацію стосовно його щеплень та нагадуйте про необхідність ревакцинації.

 

 1. Не оформляти фіктивних довідок про наявність щеплень

Коментарі та роз’яснення не потрібні.

 

 1. Будьте в темі

Найважливіше для лікарів – це обізнаність. Відвідуйте тренінги, запрошуйте сертифікованих тренерів Unicef з питань вакцинації, читайте інформацію з достовірних джерел – МОЗ, Центр громадського здоров’я, ГО Вакцинація, ВООЗ, Unicef, ГО “Батьки за вакцинацію”.

Програма спрямована на те, щоб допомогти лікарям вибудувати процес послідовного створення своєї практики, – від ідеї до її втілення. А також зрозуміти свою відмінність від комунального підприємства та знайти унікальну нішу, аби працювати саме з тими пацієнтами, які потребують їхніх послуг.

Перший такий тренінг відбудеться 29 лютого . Тема: «Місце автономної практики в оновленій системі охорони здоров’я України».

Зареєструватись можна до 26 лютого за посиланням https://forms.gle/zUycCepqUvu2dJfK9 

На тренінгу будуть представлені такі теми:

 • основи управління приватною практикою сімейного лікаря;
 • визначення реальності дій, перспектив та розрахунків у започаткуванні власної справи;
 • нові обов’язки сімейних лікарів та багато іншого.

Тренери:

Олена Решетняк, голова Правління ГО “Агенція змін “Перспектива”, міжнародна тренерка та бізнес-консультантка з організаційного розвитку та тренерка з управління медичними закладами у питаннях фінансового менеджменту, систем мотивації та стратегічного планування в проектах з Deloitte, GIZ, Міжнародним фондом “Відродження”, UNICEF.

Михайло Довгопол, психолог, співзасновник та секретар Харківської експертної групи підтримки медичної реформи; незалежний консультант, тренер з питань управління закладами охорони здоров’я. Створює та проводить навчальні програми для управлінців в галузі охорони здоров’я. Сфери спеціалізації: управління змінами, стратегічне планування, розвиток людських ресурсів, фасилітація зустрічей та нарад.