Поради пацієнту: що робити, якщо є симптоми, схожі на коронавірус

Поради пацієнту: що робити, якщо є симптоми, схожі на коронавірус

22 Березень 2020

Якщо ви переживаєте, що могли підхопити коронавірус, – дотримуйтесь алгоритму з рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України.

  • Спершу проаналізуйте, чи справді ви могли його десь підхопити. Якщо ви протягом останніх кількох тижнів не бували у країнах, де є спалах хвороби, і не контактували з людьми, які звідти повернулися, — шанси мінімальні. 
  • Якщо контакти з потенційними хворими були й у вас з’явилися симптоми, як от гарячка, головний біль, кашель, ускладнене дихання, — залишайтеся вдома і телефонуйте сімейному лікарю. Саме спершу телефонувати, а не йти в лікарню одразу, адже якщо ви все-таки хворі, то так заразите менше людей. 
  • Якщо у вас немає сімейного лікаря, саме час укласти декларацію. В іншому випадку — дзвоніть на гарячу лінію Національної служби здоров’я за номером 1687. Також є гаряча лінія МОЗ, яка поки що працює в тестовому режимі: 0-800-505-201.
  • Якщо ви почуваєтеся зовсім кепсько і небезпідставно підозрюєте, що причиною може бути коронавірус — викликайте швидку (103) і попросіть зробити вам тест на коронавірус. Якщо швидка відмовляється приїжджати ви можете повідомити про цю ситуацію на гарячу лінію 1545 або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я 0-800-505-201.
 • Якщо ви нещодавно повернулися з країни з високим рівнем зараження коронавірусом або контактували з тими, хто повернувся, у жодному разі не приховуйте від лікарів, де саме ви були та з ким контактували.

   

 • Ваш сімейний лікар або лікарі швидкої ухвалять рішення про необхідність вашої самоізоляції або госпіталізації та нададуть подальші рекомендації. Також саме вони можуть призначити вам проведення тесту на коронавірус. Проте, щоб виключити інші можливі інфекції, медики проведуть тести на грип та інші віруси, наприклад, аденовіруси, риновіруси тощо

Корисні контакти:

 1. Номер телефону гарячої лінії з питань коронавірусу

Харківська область – (057) 712 45 00

 1. Міністерство охорони здоров’я України, гаряча лінія: 0 800 505 201.
 2. Центр Громадського здоров’я МОЗ України, телефон: +38 044 425 43 54.
 3. Автовідповідач Урядового контактного центру 1545.

Джерело