Підсумки: як пройшов другий проєктний рік "Ефективна первинна медицина в громаді

Підсумки: як пройшов другий проєктний рік “Ефективна первинна медицина в громаді

10 Лютий 2020

Zr пройшов другий проєктний рік “Ефективна первинна медицина в громаді (вересень 2019 – лютий 2020 року).

 

⚡️Успіхи у цифрах:

 

➡️сформовано 2 навчальні групи, до складу яких увійшли 112 представників адміністративних команд ще 12 ЦПМСД (Печенізького, Зміївського, Богодухівського, Великобурлуцького, Сахновщинського, Зачепилівського, Дергачівського районів, м. Лозова, м. Люботин, Чкаловської, Оскільської та Малинівської ОТГ”.

 

Головні лікарі та їх заступники, економісти та бухгалтери вчаться вирішувати нові управлінські завдання, отримують роз’яснення щодо юридичних та кадрових питань, підходів до роботи з персоналом за нової системи фінансування, складають фінансові плани.

 

***за перший проєктний рік в навчальних програмах взяли участь понад 200 сімейних лікарів та 100 керівників з 19 закладів первинної ланки медицини області.

 

➡️сформовано третю групу сімейних лікарів, які в подальшому планують розпочати автономну медичну практику. Молоді фахівці навчаються покроково організовувати приватну практику, створювати сервіс та комунікувати з пацієнтами.

 

➡️на базі Ресурсного центру пройшло 5 фахово-медичних тренінгів та 2 вебінари для сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів за участю провідних українських та європейських експертів. Понад 80 учасників вивчали наступні теми: «Де знайти нові знання лікарям «первинки», «Як знайти спільну мову з пацієнтом та відчувати себе комфортно у відносинах з ним», «Реабілітація пост-інсультного стану»; «Клінічна кардіографія».

 

➡️11 керівників закладів первинної медицини Харківської області взяли участь у стаді-турі до м. Мукачево. Учасники мали змогу вивчити досвід організації сервіс-менеджменту у місцевому ЦПСМД для подальшого впровадження змін в закладах Харківської області.

 

➡️ проведено три Ярмарка здоров’я – у смт Золочів, смт Солоницівка, смт Шевченкове.Під час огляду на Ярмарках медики обстежили понад 1500 дорослих та дітей та виявили у 10 дітей – короткозорість, у 20 – початкову стадію глаукоми, у 19 жінок – мастопатію, у п’ятнадцяти – кісту, у чотирьох – фиброаденому, у 27 – діагностували катаракту, у 40 – синдром сухого ока, у 30 – виявили короткозоркість, у двох людей діагностували гіпертонічну хворобу та цукровий діабет.

 

➡️ в Харківському національному медичному університеті відбувся Ярмарок вакансій для студентів та випускників медичних закладів вищої освіти.

 

Інформацію про вакансії на ярмарку презентували 17 медичних установ Харківської області. Майбутні медики могли безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями та поставити їм актуальні питання. Усього у заході взяли участь понад 600 студентів-медиків.

 

➡️На 2020 рік заплановано другий етап конкурсу міні-грантів для медичних стартапів (приватних практик сімейної медицини) та громад (органів місцевого самоврядування та центрів первинної медико-санітарної допомоги).