ICPC-2 для лікарів ПМД: практичні рекомендації та приклади

ICPC-2 для лікарів ПМД: практичні рекомендації та приклади

16 Вересень 2019

Команда регіональних тренерів з питань впровадження Міжнародної класифікації ПМД ICPC-2 підготувала для сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, які у своїй щоденній роботі використовують міжнародну класифікацію ICPC-2, рекомендації з практичними прикладами кодування.

 

Матеріали містять загальну інформацію щодо структури класифікації, її складових, правил використання, критерій включень та виключень до кодів процесів, але найголовніше – це приклади використання у вигляді задач з описом клінічної ситуації та поясненням логіки застосування кодів. Тому рекомендації стануть в нагоді як лікарям, які нещодавно почали нею користуватися, так і спеціалістам, які потребують уточнення тонкощів кодування.

 

Ознайомитися з ними, скачати та роздрукувати ви можете за посиланням тут.

 

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги (ІСРС) – це нова система, яка дозволяє лікарям первинної ланки концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики.

 

Перше видання ІСРС було здійснено WONCA у 1987 році і в її основу був покладений новий принцип – розуміння того, що в ПМД важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз), але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою.

 

Таким чином, в класифікації для ПМД стало доступним кодування як діагнозу, так і причини звернення пацієнта.

 

 

Джерело: nszu.gov.ua