Понад 200 сімейних лікарів і майже 100 управлінців Харківщини пройшли навчання за проєктом  «Ефективна первинна медицина в громаді»

Понад 200 сімейних лікарів і майже 100 управлінців Харківщини пройшли навчання за проєктом «Ефективна первинна медицина в громаді»

11 Листопад 2019

Понад 200 сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів і майже 100 управлінців центрів ПМСД із різних районів Харківщини змогли ознайомитися із сучасними методами та підходами в роботі за нової системи фінансування охорони здоров’я.

Про це повідомила менеджерка проєкту Анна Воротинцева під час засідання Ради партнерів-бенефіціарів проекту «Ефективна первинна медицина в громаді» з питань підсумків першого року виконання проєкту та стан реалізації міні грантів, яке відбулося у понеділок, 11 листопада, у Будинку рад.

Під час обговорення підсумків було зазначено, що серед заходів першого року дії проєкту в Харківській області проведено:

46 тренінгів, в яких взяли участь 177 лікарів і майже 100 управлінців з 19 центрів ПМСД  Балаклійського, Борівського, Вовчанського, Валківського, Дергачівського, Зміївського, Ізюмського, Чугуївського, Харківського  Кегичівського, Первомайського, Краснокутського, Куп’янського, Нововодолазького, Сахновщинського районів, Золочівської та Нововодолазької ОТГ, м. Первомайський, м. Люботин;

  • 11 навчальних вебінарів та понад 30 індивідуальних консультацій щодо підготовки стратегічних планів центрів ПСМД, відкриття приватної практики, фінансового планування тощо;
  • соціальне дослідження щодо якості  взаємодії з лікарем первинної ланки (сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) та медичним закладом.  Анкетовано близько двох тисяч жителів міст Балаклія, Дергачі, Вовчанськ, Ізюм, Куп’янськ,Чугуїв; смт.Золочів, Мала Данилівка, Нова Водолага та Пісочин;
  • стаді – тур до м. Мукчева. 11 керівників закладів первинної медицини Харківської області мали нагоду ґрунтовно ознайомитися із роботою КНП «ЦПМСД м.Мукачево» і КНП «ЦПМСД Полянської сільської ради» та пройти численні тренінги з клієнтського сервісу; 
  • десять просвітницьких кампаній у районах (Валківський, Нововодолазький, Ізюмський, Золочівський, Харківський, Дергачівський, Вовчанський, Чугуївсьський, Коломацький та Балаклійський);
  • дві «Ярмарки здоров’я» – у  пгт. Пісочин та м. Золочеві -під час яких перевірили стан здоров’я понад 1300 осіб;
  • Ярмарок вакансій для студентів та випускників медичних закладів вищої освіти. Інформацію про вакансії на ярмарку презентували близько 25 медичних установ Харківської області. Майбутні медики змогли безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями та поставити їм актуальні питання. Усього у заході взяли участь понад 800 студентів-медиків.

В рамках проєкту, громади отримали 12 міні-грантів, які мають бути реалізовані до кінця листопада. Загальна сума, витрачена на їх підтримку, склала майже 3 млн грн.

Грантові проекти готувалися за такими напрямками: впровадження стратегічних планів розвитку, зміцнення кадрового потенціалу, придбання нового обладнання, впровадження інновацій у системі надання медичних послуг.

«Сьогодні 9 з 12 проєктів уже успішно реалізовані, ми їздимо по області, моніторимо, наскільки ефективно були вкладені кошти. Ще три проєкта конкурсанти мають закінчити до кінця листопада», — повідомила Олена Мороз, начальник відділу розвитку територіальних громад, інвестицій та проектного менеджменту виконавчого апарату Харківської обласної ради, голова конкурсної комісії конкурсу мінігрантів.