10 правил ефективного делегування повноважень

10 правил ефективного делегування повноважень

18 Листопад 2019

Наслідками недосконалого делегування в організації є невиконання розпоряджень, їх неправильне чи невчасне виконання.

 

Пропонуємо вам 10 правил, які варто дотримуватися
при делегуванні.

 

1. Будьте терплячими. Коли ви вперше доручаєте будь-яке завдання, майже напевно його виконання триватиме довше, ніж ви б зробили це самі. Це нормально. З часом буде легше та швидше.

 

2. Не зловживайте делегуванням. Делегування – це не перекладання роботи,яку повинні робити ви, на плечі інших, а зняття тих завдань, які ви не повинні робити, з ваших плечей. Важливо знати різницю. Ретельно вибирайте завдання для делегування.

 

3.Добирайте правильних людей. Переконайтеся, що людина, якій ви доручаєте роботу, кваліфікована для цього. Ще краще – делегуйте завдання, які використовуватимуть сильні сторони ваших людей. Наприклад, хтось любить спілкуватися з людьми – відправте його пояснювати нові правила пацієнтам. Або хтось любить цифри – попросіть працівника проаналізувати звернення пацієнтів за півроку.

 

4. Поясніть, чому ви делегуєте. Коли ви вибрали людину для передачі завдання, поясніть їй, чому саме її ви обрали для цього завдання і як це допоможе її професійному росту. Допоможіть людині побачити в делегованому завданні можливість розвинути навички та професійно зрости.

 

5. Будьте конкретними. Будьте дуже конкретними щодо делегованого завдання: строки виконання, очікувані результати, можливі обмеження тощо. Розмиті інструкції дадуть погані результати.

 

6. Забезпечте навчання. Делегування – це не тільки передача завдання: переконайтеся, що ваш член команди має необхідні ресурси для виконання завдання. Найкраще правило тренінгу – «Я роблю, ми робимо, ти робиш» (тобто «Дивись, як я це роблю, тепер зробімо це разом, тепер робиш ти, а я спостерігаю і даю зворотний зв’язок»).

 

7. Забезпечте контроль. У ході виконання завдання чи проекту завжди закладайте «контрольні точки». Чим складніше завдання, тим частіше їх потрібно ставити. В «контрольній точці» підлеглий звітує про проміжні результати, свої перемоги та проблеми.

 

8. Але залиште простір. Коли ви делегували, навчили, створили графік «контрольних точок», відстороніться від проекту. Щоб бути успішним (і щоб були успішними ваші підлеглі), вам потрібно «відпустити» ситуацію і дати свободу підлеглому.

 

9. Запропонуйте зворотний зв’язок. Щоразу, як ви доручаєте завдання, надайте зворотний зв’язок після його виконання (позитивний і негативний). Наступного разу підлеглий краще виконає завдання.

 

10. Дякуйте. Агов, підлеглий заощаджує ваш час та створює цінність. Подякуйте йому!

 

 

 

Джерело: moz.gov.ua