Що таке депресія і як з нею боротися

Що таке депресія і як з нею боротися

11 Вересень 2019

Що таке депресія і як з нею боротися, як справитися з післяпологовою депресією та чим депресія відрізняється від емоційного вигорання,  – на ці питання в рамках формату МОЗ України “Запитай у лікаря” відповів Сергій Шум, лікар-психіатр, директор Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я.

 

Депресія та тривога – найпоширеніші стани в психотерапії. Депресія може бути нормальною реакцією на певні життєві обставини. Перші прояви депресії: відчуття нікчемності, втрата чи набір ваги за короткий проміжок часу. При перших ознаках вже можна звертатися до сімейного лікаря. Не можна допускати стану, коли глибока депресія може призвести до суїциду. Таке трапляється, коли людина вчасно не звернулася по допомогу. Також депресія може бути проявом низки психічних хвороб. Для того, щоб чітко встановити, що це за психічний розлад, необхідно звернутися до фахівця. Не потрібно самостійно вирішувати цю проблему та вживати психоактивні речовини.

 

Як справитися з післяпологовою депресією?
За статистикою, 1 з 7 жінок має післяпологову депресію. Якщо вчасно не надати допомогу, жінка може скоїти суїцид або ж розширений суїцид (вбивство себе та дитини). Лікарі в пологових повинні навчатися розпізнавати ці стани та запобігати. Ознаки післяпологової депресії такі ж самі, як і ознаки звичайної депресії: знижений емоційний фон, ідеї самоприниження, уповільнене мислення та рухи протягом тривалого часу. При перших ознаках одразу треба звертатися до лікаря.

 

Чим депресія відрізняється від емоційного вигорання?
Емоційне вигорання і депресія – це різні стани. Емоційне вигорання може призвести до депресії. Емоційне вигорання – це проблема, пов’язана з працею людини, коли та не може виконувати робочі завдання, або намагається уникати роботи взагалі. Причини можуть бути різні: психологічне насильство на роботі, невідповідна оплата праці або коли людина не бачить розвитку в тій справі, якою займається. Ці чи інші причини пов’язані з виконанням своїх професійних обов’язків на роботі.

 

Джерело: https://moz.gov.ua