Еспертка з Естонії проводить тренінги для сімейних лікарів Харківської області

Еспертка з Естонії проводить тренінги для сімейних лікарів Харківської області

18 Жовтень 2019

З 15 по 18 жовтня президентка  Естонської асоціації сімейних лікарів Рут Калда проводить тренінги для сімейних лікарів та керівників закладів первинної ланки медицини Харківської області.

Під час тренінгів учасники вивчають досвід Естонії в частині таких важливих питань медичного обслуговування, як стандарти (індикатори) якості в роботі сімейного лікаря, фінансування медичної галузі та сімейних лікарів зокрема, розподіл функцій у сімейних лікарів, медсестер; ведення бази даних пацієнтів; надання екстренної медичної допомоги тощо.

«При спробі визначити поняття якості в охороні здоров’я ми стикаємося з такими ж проблемами, як і при визначенні поняття «любов», «ввічливість», «краса», а також «поганий», «некрасивий» і т.д. Всі ми знаємо, про що йде мова, але не можемо точно сформулювати або визначити компоненти, з яких складається цей термін», – відмітила експертка.

За її словами, мета охорони здоров’я – надати медицинські послуги високої якості всім, хто цього потребує, щоб забезпечити високу якість життя, вилікувати хвороби, коли це можливо, продовжити очікуване тривалість життя, зменшити ранню захворюваність і смертність.

В перший день – 15 жовтня – тренінг проходив на базі Ресурсного центру проєкту за участю 20 представників ЦПМСД Харківської області і викликав велику зацікавленість серед лікарів.

З урахуванням значної кількості бажаючих взяти участь у наступних «тренінгових днях» (більше 30 осіб) – з 16 жовтня захід проходить у приміщенні Invite-Hub.

Довідково: Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» виконується Харківською обласною радою, Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція Змін «Перспектива», ГС «Українсько – Німецька Медична Асоціація» в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.