В Харківській області втілено 12 медичних стартапів

В Харківській області втілено 12 медичних стартапів

19 Грудень 2019

Первинна медицина в громадах Харківщини стає ще доступнішою і більш якісною, особливо для жителів віддалених від центру громади сільських територій. Це стало можливим завдяки успішній реалізації  конкурсі міні-грантів проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». 

У середу, 18 грудня, у прес-центрі Харківської обласної ради підбили підсумки конкурсу медичних грантів. Кожен з 12-ти переможців отримав іменний сертифікат та пам’ятні сувеніри.


Захід відбувся за участю Голови Харківської обласної ради, Голови Ради партнерів-бенефіціарів Сергій Чернов, представників Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації, конкурсної комісії та територіальних громад.


“Під час децентралізації, коли всі повноваження віддаються на первинний рівень, для всіх сільських територій важливо, аби послуги надавалися якісно, особливо медичні, – зазначив під час відкриття засідання Голова Харківської обласної ради, Голова Ради партнерів-бенефіціарів Сергій Чернов. –   І саме для того, щоб проводити медреформу в ногу з часом, щоб медицина на селі розвивалася, а її фахівці мали підтримку в отриманні знань, пояснень і відповідей на свої запитання, втілюється проект “Ефективна первинна медицина в громаді”, який фінансується Європейським союзом”


Одним з важливих компонентів проєкту, за його словами,  є конкурс міні-грантів, перший етап якого (для центрів первинної медичної допомоги та органів місцевого самоврядування Харківської області) успішно реалізували в цьому році.


За словами головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Барвінківського району №2» Володимира Васильєва, завдяки перемозі у конкурсі в районі значно збільшився перелік медичних послуг, що надаються населенню.“Завдяки грантовим коштам ми придбали сучасний аналізатор сечі, гематологічний аналізатор, інтегровану система дистанційної діагностики, інтерактивний цифровий стетоскоп, монітор життєво-важливих показників із цифровим інтерфейсом, 12-ти канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом. – відмітив головний лікар. –Це дає можливість пацієнтам проходити обстеження на місці та оперативно отримувати результати, не звертаючись до приватних лабораторій чи медичних закладів вторинної ланки”Грантові кошти допомогають розвитку первинної медицини і в
Борівському районі: там в ЦПМСД створили власну лабораторію.


“Порядок надання первинної медичної допомоги передбачає проведення безкоштовних лабораторних досліджень, – розказує Наталія Павленко. – Завдяки грантовим коштам ми створили власну лабораторію Центру, оснащену  автоматичним гематологічним аналізатором крові з визначення лейкоцентарної формули по 5 параметрам та аналізатором сечі. Щоденно лабораторне обстеження проходять від 20 до 30 пацієнтів. Час очікування результатів аналізів – 5 хвилин”


В найближчий час в ЦПМСД плануться відкрили пункти збору біоматеріалів в віддалених населених пунктах району з організацією кур‘єрскої доставки до централізованої лабораторії центру. Результати дослідження будуть передаватися через Інтернет. Все це сприяє доступності і якості медичного обслуговування населення.Також переможцями конкурсу стали: КНП Балаклійської районної ради Харківської області «Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», Старосалтівська селищна рада Вовчанського району, КНП Харківської районної ради «Центр первинної медичної допомоги №5 Харківського району», КП «Чугуївський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Чугуївської міської ради Харківської області, Безлюдівська селищна рада Харківського району, КНП Харківської районної ради «Центр первинної медичної допомоги №5» Харківського району, КНП «Центр первинної первинної медико-санітарної допомоги Шевченківського району» Шевченківської районної ради, Нововодолазька селищна рада Нововодолазького району, Малоданилівська селищна рада Дергачівського району, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Барвінківського району» Барвінківської районної ради,П’ятигірська сільська рада Балаклійського району.